LEZECKÁ POHYBOVÁ PRÍPRAVKA
3 - 6 ROČNÍ

15,00 €/60 minut

Deťom ponúkame lezenie ako formu pohybu, ktorý je vďaka svojej rôznorodosti veľmi vhodný na zlepšovanie, resp. budovanie kondície a koordinácie. Pomáha zlepšovať držanie tela, pohybový aparát, koordináciu pohybov, zmysel pre rovnováhu, ako aj pohyblivosť. Lezenie rozvíja pohybovú fantáziu, ponúka nové pohybové vzorce, zlepšuje orientačný zmysel, schopnosť diferenciácie, kontroly ťažiska. Pri lezení sa však zdôrazňujú aj kognitívne, emocionálne a spoločenské aspekty spôsobom, ktorý je možné iba zriedkavo dosiahnuť. Príkladom je prekonávanie strachu, schopnosť dôverovať, či riešiť a prekonávať problémy.

Od svojich drobcov však neočakávajte hneď skutočné lezecké výkony. Predovšetkým u nižších vekových kategórii sa oveľa viac času venuje všeobecnej pohybovej príprave ako samotnému lezeniu. Postupne však narastá čas, ktorý sú deti schopné venovať sa pohybu vo vertikále. Štruktúra cvičenia obsahuje rôzne dynamické i skľudňujúce pohybové aktivity, hry a samozrejme samotné lezenie.

Kurzy vedú vyškolení a skúsení inštruktori. Nemusíte sa teda ničoho obávať, iba si užívať čas so svojim dieťaťom (deti nad 3 roky cvičia bez rodičov).

Odhliadnuc od všetkých štúdií, vedecky, či praxou podložených pozitív lezenia pre rozvoj detí – väčšina detí si pobyt v našom centre naozaj užíva. Vyšantia sa, vybehajú a domov odchádzajú šťastné a bohatšie o zážitok.

 

Kedy cvičíme

Pondelok, Utorok, Streda, Štvrtok o 15:30 – 16:30 a 16:30 – 17:30

Počas sviatkov a školských prázdnin necvičíme.

Odporúčame zvoliť si dva tréningy v týždni (prihláste sa samostatne na každý deň). 

 Organizačné

Tréning trvá 60 minút (15:30 – 16:30) a (16:30 – 17:30).

Skupiny sú rozdelené do dvoch vekových kategórií: 3-4 roky a 5-6 rokov. Pokiaľ máte súrodencov v rôznych vekových skupinách, môžete ich samozrejme zapísať do jednej skupiny.

Deti od 3 rokov cvičia bez rodičov. Pri príchode sa prihláste na recepcii a odovzdajte dieťa trénerom. Tréneri si deti vyzdvihnú aj ich odovzdajú v priestore pred recepciou. Prosíme o dochvíľnosť pri vyzdvihovaní detí po tréningu, nakoľko sa tréneri musia venovať nasledujúcej skupine. 

Na cvičenia si deti potrebujú doniesť ponožky a papučky a samozrejme pohodlné a predovšetkým ľahké oblečenie. Deti behajú a rýchlo sa spotia.

V priestoroch lezeckého centra je možné konzumovať jedlá iba vo vyznačených priestoroch. Chránime tak žinenky a koberce pred poškodením. A okrem toho – pri pohybe jedlo a hlavne žuvačky do úst nepatria.

Pri prípadnom pohybe po centre prosíme rodičov, aby dbali na dodržiavanie prevádzkového poriadku lezeckého centra, predovšetkým, aby zabránili pohybu svojich detí v pádovej zóne.

 

Spôsob úhrady 

Celý polrok sa uhrádza vopred na účet SK46 1100 0000 0026 2619 1741 alebo priamo na recepcii pri prvom cvičení. Pri prevode uvádzajte do poznámky meno vášho dieťaťa. O výške kurzovného budete informovaní mailom. 

Ak sa prihlásite na viacero dní, prídu vám maily samostatne pre jednotlivé dni. Úhradu však môžete realizovať naraz.

Pri neskoršom prihlásení vám vypočítame pomernú časť ceny kurzu.

Pokiaľ sa na kurz prihlásite, ale z rôznych dôvodov vymeškáte jednu alebo viacero prvých hodín, nepovažuje sa to za neskoršie prihlásenie a nevzniká tak nárok na úmerné zníženie kurzovného. Takáto neprítomnosť sa považuje za bežne vymeškaný tréning.

 

Vymeškané hodiny

Deň pred tréningom vám termín tréningu pripomenieme mailom. Pokiaľ viete, že tréning neabsolvujete, máte možnosť odhlásiť sa a to do 19:00 dňa predchádzajúceho dňu vášho tréningu. Takto odhlásený tréning je možné nahradiť si, pokiaľ sa v niektorej zo skupín uvoľní miesto. Dostupnosť miest na náhradné tréningy zistíte po prihlásení sa do systému registrácií. Z dôvodu plnej obsadenosti kurzov vám nevieme garantovať možnosť náhradnej hodiny. Nezabúdajte sa preto odhlasovať. Umožníte tak iným deťom nahradiť si vymeškané hodiny. 

Iba riadne odhlásené tréningy vytvárajú možnosť prípadnej náhrady. Právo na náhradu vymeškanej hodiny zaniká koncom aktuálneho semestra, t.j. vymeškané hodiny nie je možné nahrádzať v nasledujúcom semestri.  

.

 Ako sa prihlásiť

Vyplňte prosím prihlášku. Následne obdržíte potvrdzovací mail a organizačné pokyny.  

 

Ako sa odhlasovať z tréningov/Nahlasovať náhradné hodiny

Stlačte tlačidlo „Odhlasovanie/Náhradné hodiny“ v banneri s nápisom detské kurzy, ktorý nájdete v ucelenej sekcii „KURZY“ a odhláste sa zo zvoleného tréningu. Náhradnú hodinu si môžete vybrať okamžite po odhlásení alebo neskôr, ako vám to vyhovuje lepšie. Dostupnosť náhradných hodín nezaručujeme. 

Včasné odhlasovanie nám poskytuje prehľad o počte prítomných detí, čo má vplyv na plánovanie tréningov. 

Prihlásenie

+421-948-223-173
vertigo@lezeckecentrum.sk

Trenčianska 47
821 09 Bratislava

Nájdete nás
na Facebooku